Wygrana z Lepietnicą

W Zaskalu widzowie obejrzeli ciekawsze spotkanie. - To zasługa gości, którzy nie postawili autobusu przed szesnastką, ale prowadzili otwartą grę. W tej wymianie byliśmy lepsi – skomentował prezes Skalnych, Andrzej Tylka.

– W środku pola graliśmy dobrze, ale różnicę zrobił atak. Gospodarze mieli w swych szeregach piłkarzy, którzy potrafią trafić do bramki – powiedział trener gości, Marek Pranica. – opis sportowepodhale.pl

Aktualny sezon nie jest zbyt udany dla piłkarzy Skalnych Zaskale. W ligowej rzeczywistości zwycięstwa przeplatamy porażkami. Tak też i było w sobotę. Po porażce w Poroninie z drużyną Zawratu, Skalni zdołali wygrać dość pewnie z drużyną Lepietnicy Klikuszowa. Od samego początku spotkania gospodarze narzucili swój styl gry i mocno przeważali. Spotkanie mogło się podobać bo jedna jak i druga drużyna chciała atakować co sprzyjało widowisku. W 15 minucie po dośrodkowaniu Waliczka, Potrząsaj nie dał szans bramkarzowi uderzając głową w przeciwległy róg bramki. Okazji było sporo, ale taki wynik utrzymał się do przerwy. Już 5 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony po dwójkowej akcji Króla z Potrząsajem, ten pierwszy zdołał ulokować piłkę w bramce. Na następny „popis” Króla nie trzeba było długo czekać bo 2 minuty później z okolic 35 metra, uderzył fantastycznie, a piłka odbita od słupka przekroczyła linię bramkową. W 60 minucie goście z Klikuszowej pogorszyli swoją sytuację, otrzymując na własne życzenie czerwoną kartkę. Jednak 7 minut później Bryja uderzył na bramkę Rabiasza, a ten popełnił błąd i goście zdobyli bramkę „honorową”. Wynik spotkania ustalił Potrząsaj, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

Skalni Zaskale – Lepietnica Klikuszowa 4:1 (1:0)
1:0 Potrząsaj (Waliczek) 15 głową
2:0 Król (Potrząsaj) 50
3:0 Król 52
3:1 Bryja 67 z wolnego
4:1 Potrząsaj 85
Skalni:Rabiasz – Strama, M. Łęczycki, Stanek, Czajkowski, Waliczek (88 Prokop), G. Gacek, Potrząsaj, Król, Szeliga (77 P. Gacek), Łukaszczyk.
Lepietnica:Jaróg – Plewa, Chudoba, J. Sternal, Wójciak, Judasz, Nosalik, Duda, Krupa (67 Stefaniak), Bryja, J. Chorążak.

Momenty były
7- Łukaszczyk z 8 metrów posłał piłkę nad bramką.
15 GOL! 1:0 – dośrodkowanie Waliczka na głowę Potrząsaja, a ten zrobił to, w czym jest najlepszy.
47 – Król z 10 metrów ostemplował słupek.
50 GOL! 2:0 – Potrząsaj podał do Króla, ten mu wrócił piłek i jeszcze raz między sobą wymienili, po czym Król minął dwóch rywali i dokończył dzieło.
52 GOL! 3:0 – Król uderzył z 35 metrów, piłka odbiwszy się od słupka przekroczyła linię bramkową.
60 – drugą żółtą kartkę otrzymał Wójciak.
67 GOL! 3:1 – Bryja huknął z wolnego i futbolówka po rękach bramkarza wpadła do siatki.
85 GOL! 4:1 – Potrząsaj minął dwóch przeciwników i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.