Kanonada strzelecka w Zaskalu

W Zaskalu kibice oglądali popis strzelecki swojej drużyny. Hat trickiem popisał się Łukaszczyk, ale nie tylko on trafiał do siatki piłkarzy z Łopusznej. – opis sportowepodhale.pl

Tak jak w tytule artykułu, to była istna kanonada strzelecka bowiem padło aż 9 bramek co jest wynikiem hokejowym. Wynik dobrze odzwierciedla to co się działo na boisku. Skalni rządzili i dzielili, a jedynym zagrożeniem dla Skalnych w drużynie przeciwnika był piłkarz grający z „8” na plecach, który zdobył 2 bramki.

Od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry przez co dochodzili do licznych, dogodnych sytuacji. Niestety gorzej było ze skutecznością. Dopiero w 36 minucie Król idealnie obsłużył Łukaszczyka, a ten dokładając głowę pokonał Kolasę. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie celowniki piłkarzy znacznie się poprawiły bo padło w niej 8 bramek. Kanonadę rozpoczął Łukaszczyk, który kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej części spotkania, pięknie uderzył z woleja z 18 metrów. Już 4 minuty później Łukaszczyk mógł się cieszyć ze skompletowania hat-tricka, pewnie wykorzystując rzut karny, który sam wywalczył. W 58 minucie Czajkowski pewnym strzałem po ziemi podwyższył wynik na 4:0. Kolejna bramka padła 4 minuty później kiedy to Gacek zabawił się z obrońcami i bramkarzem i z ostrego kąta upewnił Skalnych na powadzeniu. Goście z Łopusznej pierwszą z dwóch bramek zdołali zdobyć w 69 minucie meczu. Na odpowiedź Skalnych nie trzeba było długo czekać bo dosłownie kilkanaście sekund od rozpoczęcia ze środka boiska, Potrząsaj cieszył się z bramki. Goście zdołali odpowiedzieć w 78 minucie, ale ostateczny cios należał do Skalnych, a dokładnie do Krzysztofa Łęczyckiego, który wykorzystał bezpańską piłkę odbitą od Struga, który zablokował wybicie obrońcy.

Taką grę drużyny Skalnych na pewno chcą oglądać jej wszyscy sympatycy.

Skalni Zaskale – Przełęcz Łopuszna 7:2 (1:0)
7:2 K. Łęczycki 86
Skalni:Rabiasz – M. Łęczycki, Stanek, G. Gacek (68 P. Gacek), Potrząsaj, Szeliga (84 Strug), Król, Łukaszczyk (72 K. Łęczycki), Strama, Waliczek (62 Prokop), Czajkowski.
Przełęcz:Kolasa – Drożdż, Szymczak, P. Maciasz, Władysław Chowaniec, B. Chowaniec (72 K. Chowaniec), Witold Chowaniec, J. Maciasz, Kamoń, Sz. Chowaniec, D. Chmielak (72 Ł. Ambroż).

Momenty były
12 – Łukaszczyk, po dośrodkowaniu Waliczka, główkował; piłka minęła bramkę.
18 – G. Gacek huknął z wolnego ok. 30 metrów, ale piękną interwencją popisał się Kolasa.
20 –Król próbował szczęścia z 20 metrów, lecz na drodze piłce do bramki stanął golkiper.
23 – Witold Chowaniec z 5 metrów nie zdołał pokonać Rabiasza.
32 – Potrząsaj główkował po kolejnej dokładnej centrze Waliczka i ponowie Kolasa górą.
36 GOL! 1:0 – piękna centra Króla z boku pola karnego i Łukaszczyk z głowy posłał piłkę do bramki.
37 – Witold Chowaniec z 16 metrów huknął, ale na posterunku był Rabiasz.
46 GOL! 2:0 – Łukaszczyk z 18 metrów z woleja podwyższył prowadzenie.
47 – po strzale Króla z 30 metrów piłka otarła się o słupek.
50 GOL! 3:0 - Łukaszczyk faulowany w szesnastce i sam z „wapna” wymierzył sprawiedliwość.
58 GOL! 4:0 – Czajkowski strzałem z 16 metrów po ziemi zmusił Kolasę do wyjęcia piłki z siatki.
62 GOL! 5:0 – G. Gacek z ostrego kąta objechał bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki.
69 GOL! 5:1 – bramkarz wybił piłkę i Sz. Chowaniec z 2 metrów dobił ją do bramki.
70 GOL! 6:1 – Potrząsaj z 5 metrów, po centrze Króla, pokonał bramkarza przyjezdnych.
78 GOL! 6:2 - Sz. Chowaniec kiwnął bramkarza i z 2 metrów posłał futbolówkę do bramki.
86 GOL! 7:2 – K. Łęczycki z 10 metrów wpakował piłkę w przeciwległy róg bramki.