Podział punktów na trudnym terenie

Najlepsze spotkanie oglądali widzowie w Tylmanowej. Akcja za akcję, sporo sytuacji, strzałów i zmian nastrojów. Gospodarze wyczyniali cuda, by zdobyć gola i udało im się to w ostatnim kwadransie. Bramka ta sprawiła, iż zespoły podzieliły się punktami.- opis sportowepodhale.pl

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo było, że będzie to niezwykle interesujące spotkanie bowiem gospodarze na 8 meczy wygrali 4, z czego wszystkie na własnym boisku z bilansem 18:1. Wszystko to dzięki specyficznemu sztucznemu boisku w Tylmanowie. Do tego doszło, iż z różnych powodów na mecz nie był dostępny żaden bramkarz Skalnych, a więc na bramkę musiał powędrować jeden zawodnik z pola. Temu zadaniu podjął się kapitan – Marcin Czajkowski, który jak na debiut w bramce spisał się zadziwiająco dobrze.

Pierwsza połowa to ciągła wymiana ciosów, gospodarze przyzwyczajeni do trudnej nawierzchni oczywiście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Groźniejsze sytuacje mieli Skalni, ale niestety nic nie wpadało. Sytuacje mieli Łukaszczyk, Król, Potrząsaj, ale górą wychodził golkiper Lubania. Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem bezbramkowym. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony po zagraniu Zagaty z rzutu wolnego, Strama uderzył piłkę z woleja, a ta wleciała do bramki. Późniejsze fragmenty spotkania to akcje od jednego pola karnego do drugiego. Około minuty 65 piłkarze Skalnych wyraźnie się cofnęli, co niestety wykorzystali gospodarze w 74 minucie, gdy Michałczak uderzył piłkę po ziemi i zmusił Czajkowskiego do kapitulacji. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

Skalni jako pierwsi w tym sezonie zabrali punkt z Tylmanowej.

Lubań Tylmanowa – Skalni Zaskale 1:1 (0:0)
0:1 Strama (Zagata) 50 po wolnym
1:1 D. Michałczak 76
Lubań:H. Gołdyn – Pierzchała (72 Urbaniak), Ł. Kozielec, Babik, Noworolnik, M. Udziela, M. Ligas (72 Piszczek), B. Gołdyn, S. Adamczyk (82 T. Udziela), D. Michałczak, S. Gołdyn.
Skalni:Czajkowski – M. Łęczycki, Prokop, Strama, Potrząsaj, Waliczek, Zagata, Król, Strug (65 K. Łęczycki), Łukaszczyk, Stanek.

Momenty były
6 – Zagata wrzuca piłkę z wolnego. Główkuje Łukaszczyk, lecz H. Gołdyn nie dał się zaskoczyć.
12 – wrzutka Pierzchały do Noworolnika, który ubiega bramkarza, piłka zmierza do bramki, ale jakimś cudem golkiper się odwrócił i zdołał ją wybić na róg.
20 – B. Gołdyn wymienia piłkę z D. Michałczakiem, ten mija dwóch obrońców, zagrywa wzdłuż linii bramkowej do S. Adamczyka, a ten mając przed sobą pustą bramkę potknął się na futbolówce.
33 – zagranie w tempo Łukaszczyka do Króla, a ten podał do Potrząsaja, który mocno uderzył, lecz na posterunku był H. Gołdyn.
50 GOL! 0:1 – Zagata wrzucił piłkę z wolnego w pole karne, przeszła po nodze Stramy i zmyliła bramkarza.
58 – Strama do Króla, a ten zwiódł dwóch rywali, ale nie dał rady pokonać H. Gołdyna.
65 – koronkowa akcja gospodarzy, po której M. Ligas znalazł się sam na sam, ale posłał futbolówkę obok spojenia.
76 GOL! 1:1 – D. Michałczak czarował, czarował przed polem karnym i zaczarował czujność rywala, którzy pozwolił mu oddać strzał sprzed szesnastki.
85 – po rzucie rożnym goście wybili piłkę do boku. Przejął ją Piszczek zagrał do T. Udzieli, piłka odbiła się od murawy, od poprzeczki i bramkarz ją złapał.