Podsumowanie Rundy Jesiennej. Część I: tabela i wyniki

Ostatnie dni w roku są zawsze czasem przemyśleń i podsumowań tego co działo w minionych 365 dniach. Właśnie ze względu podobne przemyślenia powstał ten artykuł. Chcielibyśmy zatem Państwu przedstawić jak w rundzie jesiennej prezentowała się nasza drużyna seniorów. Zapraszamy do lektury...

TABELA

Rundę jesienną kończymy na 8 miejscu z dorobkiem 20 punktów. Nie jest to na pewno wynik zadowalający zarówno kibiców jak i zawodników oraz trenera. Oczekiwania co do tej drużyny były większe, jednak nie wszystko w przeciągu prawie trzech miesięcy szło po myśli Skalnych. Problemy kadrowe oraz zdrowotne zawodników dawały się mocno we znaki szczególnie w końcówce rundy. Ostatecznie po 13 kolejkach z udziałem Zaskala tak prezentuje się tabela podhalańskiej A-klasy:

Jak widać, różnice punktowe miedzy poszczególnymi zespołami są na prawdę nieduże. Na taki układ i zaskakująco dobrą postawę niektórych zespołów bez wątpienia wpłynął fakt o przyszłorocznej reorganizacji lig okręgowych w naszym regionie. W sezonie 19/20 utworzona zostanie okręgowa liga podhalańsko-limanowska i w pierwszym sezonie ma w niej występować 14 zespołów, po 7 z tych dwóch podokręgów. Oznacza to, że pojawiła się niebywała okazja aby awansować szczebel wyżej, ponieważ aktualnie w lidze okręgowej występują 3 zespoły z Podhala, więc o ile się utrzymają to awans uzyskają aż 4 drużyny. Jeżeli natomiast, którejś z podhalańskich drużyn nie powiedzie się w tym sezonie w Okręgówce i spadnie, to kolejny zespół z A-klasy "wskakuje" w jej miejsce. Oczywiście jest jeszcze kwestia drużyn grających  w IV lidze i ich ewentualnych spadków do ligi okręgowej. W każdym razie rezultatem tej reorganizacji jest lepsza postawa w porównaniu z poprzednimi sezonami poszczególnych drużyn, dla których główną motywacją jest otwarta "furtka" do ligi okręgowej. I na pewno nie zmieni się to do końca sezonu, a walka o awans będzie zacięta.

WYNIKI

"W kratkę"- tak krótko można opisać to jak grał nasz zespół, a dokładniej rzecz ujmując jakie wyniki osiągał na jesień. Bardzo dobre lub dobre występy przeplatane były z meczami, w których piłkarze zdecydowanie zawiedli. 6 zwycięstw 2 remisy i 5 porażek- to bilans drużyny prowadzonej przez Stanisława Stramę. Szczególnie bolesna była porażka w ostatniej kolejce, gdzie Jordan rozgromił naszą ekipę aż 5-1. Jeśli chodzi o najbardziej pozytywny występ to można tutaj przypisać spotkanie z Łopuszną wygrane 7-2, w którym przez cały mecz Skalni dominowali a przede wszystkim zaprezentowali efektowny futbol.

Z pewnością do poprawy na wiosnę jest gra Zaskalan w meczach wyjazdowych, w których zdobyli zaledwie 7 punktów na 21 możliwych. Mocno daje się we znaki także liczba straconych bramek, których na jesień było aż 25. Elementy, które zdecydowanie rzucają się w oczy i potrzebują poprawy.

Tak natomiast dla portalu sportowepodhale.pl na temat wyników klubu w pierwszej rundzie wypowiedział się prezes klubu Andrzej Tylka:

"Nie jestem zadowolony z pozycji, którą zajmujemy, aczkolwiek przyczyniły się do tego nie tylko sprawy sportowe, ale zdrowotne – wyjawia prezes Andrzej Tylka.- Po koniec rundy nie było kim grać. Zawodnicy z podstawowego składu złapali kontuzje, jak choćby Król, który strzela bramki. Zabrakło Gała i G. Gacka, posypali się bramkarze, którzy wyjechali na zarobek. Bramkarze byli z łapanki, ale mam nadzieje, że na wiosnę jeden lub drugi wróci do kraju. Chcemy na koniec sezonu zameldować się w piątce. Mam nadzieję, że do wiosny zawodnicy się wykurują. Poziom sportowy moi zawodnicy mają, ale muszą być zdrowi, by był wynik."

Zapraszamy na kolejne części z tej serii!