Właściwa reakcja

W sobotę rozegrano trzy spotkania i padło 20 goli, czyli blisko 7 na mecz. Nazajutrz w kolejnych trzech spotkaniach widzowie zobaczyli tylko osiem bramek. Odnotować należy również trzy czerwone kartki w Zaskalu. – komentarz sportowepodhale.pl

Po ostatnim bardzo słabym meczu i porażce z Granitem aż 0:3, drużyna musiała zareagować. Okazją do tego było spotkanie z drużyną Wiatru Ludźmierz. Już od początku spotkania było widać dużą chęć gry i zaangażowanie ze strony Skalnych. Już w 6 minucie po akcji przy końcowej linii boiska, goście z Ludźmierza niefortunnie skierowali piłkę do własnej siatki. Późniejsze fragmenty gry to spokojne rozgrywanie i stwarzanie sobie kolejnych okazji przez gospodarzy. W 31 minucie pomocnik gości – Karwaczka, otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Sześć minut później po potężnym uderzeniu Króla z 25 metra, Skalni prowadzili już 2:0, co wprowadziło niepotrzebne rozluźnienie w nasze szeregi. Efektem tego była bramka kontaktowa dla przyjezdnych strzelona w 44 minucie. Na przerwę więc Skalni schodzili z jednobrakową zaliczką i wiedzieli, że jest to bardzo niebezpieczny wynik i trzeba go szybko podwyższyć. I tak też zrobili za sprawą Gała, który po niepewnej interwencji bramkarza Wiatru, skierował piłkę do pustej bramki. Na następną bramkę trzeba było czekać 17 minut, kiedy to z rzutu pośredniego w polu karnym Strama wystawił piłkę Królowi, a ten nie dał szans bramkarzowi. Trzy minuty później po przerzucie Prokopa do Waliczka przez pół boiska, ten drugi uderzył z woleja w światło bramki co wyprowadziło Skalnych na czterobramkowe prowadzenie. Goście zdołali jeszcze strzelić bramkę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Skalnych. Warto odnotować, że piłkarze otrzymali jeszcze 2 czerwone kartki, a w sumie 3 w ciągu całego spotkania. W głównej mierze były one wynikiem niepotrzebnego i niecenzuralnego komentowania pracy arbitra.

Było to dobre spotkanie w wykonaniu Skalnych i właściwa reakcja po środowej porażce.

Skalni Zaskale – Wiatr Ludźmierz 5:2 (2:1)
5:2 Chowaniec 72
Skalni:Chrobak – Czajkowski, S. Strama, M. Łęczycki, Prokop, Waliczek (82 Strug), G. Gacek, Potrząsaj, Gał (60 Szeliga), Łukaszczyk (76 Sarniak), Król.
Wiatr:Kraus – M. Strama, Zubek, Panek (74 Kowalczyk), Słowakiewicz (40 Żółtek), Chowaniec (74 Borkowski), Krugiołka, Karwaczka, Siaśkiewicz (86 Szczęch), Luberda, Siuta.

Momenty były
6 GOL! 1:0 – w zamieszaniu podbramkowym goście sami skierowali piłkę do bramki.
31 – Karwacza wyleciał z boiska po obejrzeniu dwóch „zółtek”.
37 GOL! 2:0 – potężna bomba Króla z 25 metrów była nieuchwytna dla Krausa.
44 GOL! 2:1 – błąd obrony gospodarzy wykorzystał Krugiołka, w który będą sam przed bramkarzem z 10 metrów nie dał mu żadnych szans na obronę.
50 GOL! 3:1 – Gał wykorzystał niepewną interwencję golkipera, który odbił piłkę przez siebie.
67 GOL! 4:1 - rzut wolny pośredni wykonywał S. Strama, wystawił idealnie piłkę Królowi, który za moment przyjmował gratulacje od kolegów.
70 GOL! 5:1 – Waliczek z 15 metrów trafił w sam środek bramki.
72 GOL! 5:2 – Chowaniec w sytuacji sam na sam z 5 metrów ulokował futbolówkę w siatce.
76 – sędzia drugą żółtą kartkę pokazał M. Stramie.
87 – z 40 metrów S. Strama trafił w poprzeczkę.